Kom på besök 

Kontaktuppgifter

Arninge, Stockholm

  • Barbro Kvist-Dahlstedt, tfn: 010 – 476 71 94, e-post: Barbro.Kvist-Dahlstedt[at]riksarkivet.se
  • Elin Lindström, tfn: 010 – 476 71 18, e-post: Elin.Lindstrom[at]riksarkivet.se

Marieberg, Stockholm

  • Karin Borgkvist Ljung, tfn: 010-476 71 22, e-post: karin.borgkvist [at] riksarkivet.se

Krigsarkivet, Stockholm

  • Christine Sundby, tfn: 010-476 72 91, e-post: christine.sundby[at]riksarkivet.se

Göteborg

  • Malin Juvas, tfn: 010-476 78 13, e-post: malin.juvas[at]riksarkivet.se

Härnösand

  • Mona Bergman, tfn: 010-476 81 13, e-post: mona.bergman[at]riksarkivet.se

Lund/Arkivcentrum Syd

  • Jan-Erik Bruun, tfn: 010 - 476 82 06, e-post: jan-eric.bruun[at]riksarkivet.se

Uppsala

  • Kristina Nyberg, tfn: 010-476 8448, e-post: kristina.nyberg[at]riksarkivet.se

Vadstena

  • Anna Eklundh Jonsson, tfn: 010-476 87 36, e-post: anna.eklundh-jonsson[at]riksarkivet.se

Visby

  • Maria Larsson Östergren, tfn: 010 – 476 88 92, e-post: maria.larsson-ostergren[at]riksarkivet.se

Östersund

  • Jim Hedlund, tfn: 010-476 89 23, e-post: jim.hedlund[at]riksarkivet.se
  • Eva Tegnhed, tfn: 010-476 89 25, e-post: eva.tegnhed[at]riksarkivet.se

Malmö stadsarkiv, landsarkiv för Malmö stad

Malmö stadsarkiv för skolan

Stockholms stadsarkiv, landsarkiv för Stockholms län

Stockholms stadsarkiv

Värmlandsarkiv, landsarkiv för Värmlands län

  • Olle Nilsson, tfn: 054 – 701 11 65, e-post: olle.nilsson[at]regionvarmland.se
  • Hans Hulling, tfn: 054 – 701 11 59, e-post: hans.hulling[at]regionvarmland.se 
  • Karin Wiik tfn, tfn: 054 – 701 11 71, e-post: karin.wiik[at]regionvarmland.se

Värmlandsarkiv

 

Ansvarig för sidan/ kontakt
Sidan publicerad: 2013-05-28 | Sidan senast uppdaterad: 2015-12-03